KONTAKT

11-07-2018 JAN JÓZEFECKI  


Z głębokim smutkiem żegnamy dr. Jana Józefeckiego, historyka, badacza dziejów Zachodniego Mazowsza, autora „Dziejów Skierniewic 1359-1975” (1988), jedynej jak dotychczas monografii miasta. Jego praca badawcza koncentrowała się na historii Zachodniego Mazowsza. Jest autorem opracowań naukowych. Jego artykuły ukazywały się w Roczniku Mazowieckim wydawanym w Warszawie przez Mazowieckie Towarzystwo Naukowe. Współpracował z redakcją Mazowieckich Studiów Humanistycznych oraz Kutnowskich Zeszytów Regionalnych.


30-06-2018 g. 15.00FOTOSYNTEZA 6  


Fotosynteza 6 to wystawa pokonkursowa prezentująca prace fotograficzne inspirowane twórczością Eddiego Vitcha - karykaturzysty i komika. Laureatów konkursu Fotosynteza 6 wyłoniło jury w składzie Anna Zagórska, fotograf, wykładowca akademicki, Anna Pokora, artysta malarz oraz Michał Gałęzowski, fotograf, znany z fotografii gwiazd europejskiego kina. I nagrodę otrzymała Anna  Kowalczyk, II nagrodę - Magdalena Sara Krawczyk i III nagrodę - Wojciech Domagała. Przyznano również trzy wyróżnienia dla: Agnieszki Sokołowskiej, Franciszka Kluczyńskiego i Mikołaja Sumińskiego. Wystawa będzie prezentowana do 30 lipca. 


18-05-2018 g. 17.00RODZINA HEURICHÓW  


„Rodzina Heurichów – obywatele, artyści” – to wystawa prezentująca rodzinę architektów Jana Kacpra Heuricha i jego syna Jana Fryderyka Heuricha, związanych ze Skierniewicami: szkice i rysunki i projekty architektoniczne, portrety oraz fotografie rodzinne. Plakat na wystawę zaprojektował potomek słynnych architektów – grafik Adam Gustaw Koziński. wystawę można oglądać do końca lipca.