3 października, 2022

Adwokat rozwodowy – w czym Ci pomoże?

3 min read

Rozpad wieloletniego małżeństwa to zawsze problem, który dotyczy obojga małżonków – niezależnie od tego, co było przyczyną rozpadu i czy któraś ze stron jest temu winna. W każdym przypadku sprawa rozwodowa jest bardzo emocjonalna i wiąże się z wieloma delikatnymi sytuacjami, szczególnie wtedy, gdy mówimy o rozwodzie z orzekaniem o winie. Niezbędna jest więc pomoc adwokata z Wrocławia, który pomoże Ci osiągnąć liczne korzyści. Jakie? Sprawdźmy!

Rozwód z orzekaniem o winie – pomoże Ci dobry adwokat!

W przypadku rozwodów z orzekaniem o winie sąd stwierdza, czy któraś ze stron była winna rozpadu małżeństwa – jest to najbardziej stresujące z rozwiązań, jednak w wielu przypadkach niezbędne. Adwokat Wrocław rozwód pomoże Ci w takiej sytuacji osiągnąć określone korzyści, które mają bardzo duży wpływ na życie – zarówno Twoje, jak i Twoich dzieci. O czym mowa?

Po pierwsze – Władza rodzicielska

Wyrok sądowy w sprawie rozwodowej określa przede wszystkim to, kto będzie na stałe opiekował się dziećmi. Jest to oczywiście najbardziej delikatna sprawa i często skłóceni małżonkowie zapominają, że najbardziej na całej sprawie cierpią ich dzieci. W takiej sytuacji niezbędna będzie pomoc adwokata z Wrocławia – masz możliwość ubiegania się o pełnię władz rodzicielskich albo chociaż częsty kontakt z dzieckiem, dlatego też nie bój się skorzystać z tej opcji! Może ona bowiem zaważyć na rozwoju oraz szczęściu Twojego potomstwa.

Po drugie – Koszty utrzymania dzieci

Niezwykle istotne w przypadku rozpadu małżeństwa jest również ustalenie kosztów utrzymania dzieci i w ten sposób zapewnienia im możliwości prawidłowego rozwoju, a także godnego życia. Jeżeli jesteś osobą, która chce otrzymać prawa do opieki nad dziećmi, możesz też ubiegać się o alimenty, które będzie płacić ojciec lub matka dziecka – adwokat zajmie się również tą kwestią i będzie dążyć do tego, aby alimenty te były w określonej kwocie, co pozwoli Ci na utrzymanie potomstwa.

Po trzecie – Podział majątku

Małżeństwa zwykle nie posiadają rozdzielności majątkowej, dlatego wszystkie posiadane przez nich pieniądze i dobra są wspólne. W przypadku rozpadu małżeństwa niezbędny okazuje się jego podział – celem adwokata rozwodowego z Wrocławia jest takie działanie, aby podział ten był jak najbardziej korzystny dla Ciebie.

Są to trzy podstawowe kwestie, w jakich pomoże Ci adwokat – oczywiście istnieje również kilka innych spraw, którymi warto się zająć, jak np. ograniczenie uprawnienia do korzystania z mieszkania czy ustalenie należnego zwrotu wydatków i nakładów z majątku wspólnego. Warto również dodać, że kancelaria adwokacka zapewni Ci również odpowiednie wsparcie na każdym etapie trwania sprawy rozwodowej – dzięki temu będziesz w stanie możliwie jak najbardziej bezboleśnie przetrwać trudne momenty i dotrwać do końca procesu.

Jak znaleźć najlepszego adwokata we Wrocławiu?

Oczywiście nie jest to łatwe, jednak odrobina cierpliwości oraz porównanie wielu ofert pozwoli Ci osiągnąć ostateczny sukces. Grunt to przede wszystkim sprawdzenie kwalifikacji i doświadczenia specjalisty od rozwodów, a także zapoznanie się z opiniami dotychczasowych klientów – bardzo często to one są najlepszym wyznacznikiem profesjonalizmu oraz jakości świadczonych usług. Warto przede wszystkim sprawdzić opinie, znajdujące się w Google oraz na portalach społecznościowych.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.