3 października, 2022

Auto abonament – poznaj najbardziej korzystną formę finansowania samochodu!

3 min read

Ciężko oczekiwać od kogokolwiek, aby nie chciał posiadać samochodu prosto z salonu, jednak jest to niestety coś bardzo kosztownego i wymagającego za razem. Niedogodności dotyczą nie tylko ogromnego wydatku i innych kwestii finansowych, ale też tego, że może pojawić się pewien problem za kilka lat, aby sprzedać go w korzystnej cenie. Jesteśmy jednak w stanie znaleźć takie rozwiązanie, które będzie o wiele ciekawszy, a mowa o abonamencie samochodowym.

Kiedy przychodzi nam do głowy abonament auto na pewno nie jest naszym pierwszym skojarzeniem. Na myśl na pewno przychodzą nam do głowy oferty telefonii komórkowych, czy też telewizji kablowych. Faktem jest jednak to, że auto na abonament to rozwiązanie coraz popularniejsze, a jego zasady są uproszczone do granic możliwości! Z naszej strony, konieczne jest jedynie to, abyśmy regularnie opłacali ustalony „czynsz”, a po wypełnieniu mowy oddali pojazd do dealera.

Co więcej, abonament samochodowy gwarantuje nam sporą ilość udogodnień, a w szczególności jeżeli chodzi o szeroki wybór dostępnych modeli pojazdów. Możemy pozwolić sobie na wybór naszej ulubionej marki, a dodatkowo nie spotkamy się z wygórowaną ceną za taką usługę. Długość umowy to kwestia, która będzie zależała od firmy, natomiast w największej liczbie przypadków są to po prostu dwa lata lub więcej. Konieczne, abyśmy liczyli się z pewnym limitem kilometrów, jakich liczbie możemy przejechać przez rok. Mimo, że pojawiają się tutaj pewne ograniczenia, i tak rośnie liczba klientów, którzy stawiają po auta w abonamencie.

Co zyskamy?

Podczas zakupu samochodu w oficjalnym salonie marki, musimy liczyć się pewnymi trudnościami, a m.in. będzie to utrata przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Są to pieniądze, które potrafią znacznie nadszarpnąć nasz domowy budżet, nawet w wypadku kiedy nie narzekamy na wysokość zarobków. Niestety, przeciętny Polak nie jest w stanie zakupić nowego samochodu. Te nowe samochody, prosto z salonu najczęściej są własnością firm, a tylko nie wielka część do klientów indywidualnych. Alternatywą wydaje się być tradycyjny kredyt samochodowy, natomiast tutaj tylko wydatek odłożymy na później, a zawsze występujące problemy posiadaczy aut, również się pojawią.

Po kilku latach, najczęściej pragniemy pozbyć się starego samochodu, chociażby sprzedając go komuś innemu. Mimo tego, że nie wydaje się to być czymś skomplikowanym, musimy poświęcić na to sporo czasu i zaangażowania, aby odnaleźć kupca, którego kuszą setki innych atrakcyjnych ofert podobnych modeli aut. Tylko w naszym kraju, każdego roku na rynek samochodów używanych trafia prawie milion pojazdów!Wybierając samochody na abonament, problem braku gotówki i sprzedaż auta to nie są już nasze zmartwienia, gdyż wszystko bierze na siebie firma, z którą popisujemy umowę. Kupując nowe auto, pamiętajmy o jego spadku wartości, która zaczyna maleć już wraz z wyjechaniem z salonu. Kilka lat użytkowania, wiąże się z redukcją wartości katalogowej o ponad połowę. Dzięki abonamentowi na auto, takich problemów nie doświadczymy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.