pon.. wrz. 27th, 2021

Nowoczesne instalacje tryskaczowe – kto powinien je założyć?

3 min read

Współczesne rozwiązania technologiczne dają każdemu z nas ogrom możliwości jeżeli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa – również w budynkach przemysłowych, handlowych czy użyteczności publicznej. W ich przypadku niezbędne jest między innymi zwrócenie uwagi na systemy gaszenia pożarów, których brak mógłby spowodować bardzo daleko idące konsekwencje, łącznie z zagrożeniem zdrowia i zniszczeniem mienia. Dlatego chcąc się odpowiednio zabezpieczyć, warto wybrać nowoczesny system, jak np. instalacje tryskaczowe. Czym są i jak znaleźć specjalistów, którzy zapewnią ich zaprojektowanie oraz montaż?

Instalacje tryskaczowe, czyli skuteczne gaszenie wodą

Instalacje tryskaczowe składają się z dwóch układów – jeden z nich jest odpowiedzialny za przechowywanie wody, zaś drugi jej przekazywanie. W ten sposób w każdym momencie system może zostać uruchomiony i skutecznie ugasić pożar za pomocą wody. Niezbędne są w tym przypadku specjalne dysze, które rozmieszczone w różnych miejscach w budynku, uruchamiają się w odpowiednich miejscach. To rozwiązanie bardzo proste w eksploatacji, które uruchamia się automatycznie i jest niezawodne – dzięki temu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród użytkowników.

Warto również wiedzieć, że każda instalacja tryskaczowa będzie bezawaryjna na przestrzeni wielu lat i zapewni stuprocentowe bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom budynku. Jest jednak pewne „ale” – musi zostać założona przez specjalistów z doświadczeniem. Sprawdźmy zatem, jak znaleźć tych najlepszych!

Wybieramy najlepsze instalacje tryskaczowe!

Wybierając najlepsze systemy gaszenia w budynku, a co za tym idzie, najlepszą firmę, je projektującą, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Które z nich są najbardziej istotne?

  • Doświadczenie i kwalifikacje specjalistów. To od nich zależeć będzie jaką wiedzę oraz umiejętności będą miały osoby, odpowiedzialne za realizowanie zlecenia. Najlepiej zapoznać się z informacjami znajdującymi się na stronie internetowej firmy i zwrócić uwagę na to, jak chętnie udostępnia ona certyfikaty i dyplomy – to one są bowiem najlepszym potwierdzeniem kwalifikacji specjalistów.
  • Nowoczesne technologie. To, z jakich rozwiązań związanych z ochroną przeciwpożarową korzystają specjaliści, jest niezwykle istotne. Powinni oni więc zapewnić Ci zarówno systemy tryskaczowe, jak również zraszaczowe czy instalacje pionowe. Istotne mogą okazać się również systemy gaszenia gazem, jak INERGEN czy NOVEC – sprawdź, czy w ofercie znajdują się również takie rozwiązania.
  • Kompleksowa obsługa. Bardzo istotne jest to, aby firma oferowała zarówno projektowanie, jak również instalację systemów przeciwpożarowych. Warto również, by specjaliści zapewnili Ci serwis PPOŻ, doradztwo techniczne czy prefabrykację rurociągów – wtedy zyskasz pewność, że możesz zgłosić się do nich z każdym problemem.
  • Opinie klientów. To bardzo istotny wyznacznik, który poinformuje Cię, czy specjaliści świadczą usługi wysokiej jakości i są wystarczająco profesjonalni, by w stu procentach spełnić Twoje oczekiwania co do świadczonych usług. Poszukaj informacji w Internecie i zapytaj innych, co sądzą na temat danej firmy – znacznie pomoże Ci to w podjęciu wyboru.

Zwracając uwagę na powyższe kwestie, z pewnością stworzysz doskonałą instalację tryskaczową (albo inną do gaszenia pożaru) w swojej firmie. Dlatego sprawdzaj oferty, porównuj je i miej pewność, że skorzystasz z najwyższej klasy rozwiązań.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.