czw.. sie 18th, 2022

Czy aukcje leasingowe to szansa na pozyskanie atrakcyjnego samochodu?

2 min read

Utarło się wiele stereotypów na temat tego, w jaki sposób użytkowane są pojazdy służbowe, a prawda jest taka, że na specjalnych aukcjach, możemy taki zakupić w dość niskiej cenie. Przed tym, zanim dokonamy kupna samochodu poleasingowego, powinno się odnaleźć kilka istotnych informacji, jakie kwestię warto tutaj zweryfikować.

Nie każdy wie o tym, że pojazdy poleasingowe w wielu przypadkach są o wiele tańszym rozwiązaniem, niż zakup używanego auta w komisie lub od osoby prywatnej. Istnieje jednak grono osób, które doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Gdy na samochód firmowy kończy się leasing aukcje stają się szansą na odzyskanie przynajmniej części zainwestowanych pieniędzy.

Niska cena prawie nowego samochodu?

Na uwagę zasługuje fakt, iż samochód poleasingowe to najczęściej pojazd 3-5 letni. Oznacza to, że może być jeszcze długo użytkowany. Mimo tego, że przebieg takiego auta może być stosunkowo wysoki, ich stan bywa naprawdę zadowalający. Co więcej, są to samochody, które są regularnie sprawdzane w autoryzowanych punktach serwisowych.

Klient ma gwarancję tego, co nabywa

Naprawami pojazdów objętych leasingiem prawie zawsze zajmuje się ASO, a to dla klienta pewność, że były to usługi wysokiej jakości. Możemy być pewni, że udokumentowany będzie przebieg oraz cała historia serwisowania danego auta. Podczas kupna samochodu od prywatnej osoby lub w komisie, często dochodzi o zmniejszania przebiegu i ukrywania niektórych usterek oraz napraw.

Poleasingowy samochód jest bardzo wyeksploatowany – fakt czy mit?

Często mówi się o tym, iż samochodu, które służyły jak to służbowe, są dość mocno eksploatowane. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest to zgodne z faktycznym stanem. Równie prawdopodobne jest to, że bardzo wysłużony pojazd otrzymamy od osoby prywatnej, a nie tylko z aukcji poleasingowe.

Pracownicy, którzy zajmują się handlem korzystają z aut segmentu B lub C i te samochody, mogą posiadać dość wysokie przebiegi. To jednak jest mocno związane z tym, że przedstawiciele handlowi pokonują naprawdę pokaźne trasy. Niektóre podzespoły samochodów mogą zużywać się zbyt szybko, natomiast nie jest to spowodowane częstą jazdą, a bardziej niewłaściwym użytkowaniem auta. Jest to szczególnie widoczne na porysowanych elementach wnętrza pojazdu, rysach na lakierze oraz przetarciach na tapicerce.

Samochody użytkowane przez menadżerów to auta, których wyposażenie jest zazwyczaj bardzo bogate i są to najwyższe segmenty dostępnych pojazdów. Są to z pewnością o wiele lepsze auta od tych, które trafiają w ręce przedstawicieli handlowych. Z uwagi na to, że menadżerowie nie jeżdżą tak wiele jak oni, będą to auta o wiele mniej wysłużone. Zaleca się, aby właśnie po takie samochody sięgać podczas aukcji poleasingowych.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.