pon.. wrz. 27th, 2021

Jak wybrać ekran do projektora?

3 min read

Kupując projektor do sali konferencyjnej, dla domu, czy dla edukacji, najczęściej skupiamy się nad tym, aby to właśnie on był najodpowiedniejszy – aby miał mocne i wysokie parametry, a dzięki temu był idealnie dopasowany do środowiska, w którym będzie wykorzystywany. Jednocześnie często zapominamy o tym, że równie ważny jest ekran do projektora.

Ekran do projektora nie stanowi stricte elementu projektora. Wiele osób twierdz nawet, że jest on zupełnie niepotrzebny, bo materiały można wyświetlać  na innych gładkich powierzchniach, nawet na ściennie. Owszem, jest to prawdą, jednak trzeba pamiętać, że tak wyświetlony obraz nie będzie prezentował się dobrze, wiele straci na estetyce i szczegółowych elementach. Przyjemność oglądania materiałów wszelkiego rodzaju bez ekranu do projektowania jest po prostu mniej atrakcyjna.

Jakość wyświetlanego obrazu

Ekrany do projektorów bez wątpienia poprawiają jakość wyświetlanego obrazu. Jest to szczególnie ważne w warunkach biznesowych, w których często prowadzone są wideokonferencje i wszyscy jej uczestnicy powinni mieć bardzo dobry dostęp do wszystkich informacji. Jak jednak wybrać najlepszy ekran do projektora i na co wrócić uwagę?

Ekran do projektora – najważniejsze cechy

Ekran do projektora może mieć różną wielkość i format. Ekrany można montować na wiele sposobów, mogą być przenośne lub montowane na stałe. Są to jednak cechy, które powinniśmy dopasować do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, instytucji, specyfiki pracy etc. Osoby, które chcą mieć projektor w jednym miejscu, mogą zdecydować się na ekran do projektora montowany na stałe. Jednak, jeżeli chcemy być mobilni, świetnie sprawdzi się ekran na stojakach, który można w łatwi sposób spakować i przewieźć.

Jeżeli jednak chodzi o jakość wyświetlania, to warto skupić się na kilku elementach:

  • Powierzchnia projekcyjna – to, jaka jest powierzchnia ma wpływ na to, w jaki sposób odbijane jest światło. To z kolei przekłada się na jakość wyświetlanego obrazu.
  • Kąt widzenia – im mniejszy kąt widzenia, tym większy powinien być gain. Ten parametr powinien być wyszczególniony przez producenta. Jeżeli nie, warto o niego dopytać.
  • Przejrzystość ekranu – nie każdy ekran będzie nadawał się do każdego rodzaju pomieszczenia. Jeżeli ekran jest biały i niemal przezroczysty, to nie sprawdzi się za dobrze w jasnej przestrzeni. Wtedy lepiej zdecydować się na ekran do projektora, który  nie przepuszcza światła.
  • Czarne ramki wokół projektora – wydaje się, że jest to drobiazg, na który nie warto zawracać uwagi. Tymczasem czarne ramki na górze i na dole projektora spełniają ważną funkcję, a mianowicie… pozwalają na bezproblemowe dopasowywanie obrazu.

Oczywiście niemniej ważna jest firma, na jaką się decydujemy, opinie o produkcie i producencie, rodzaje wykorzystywanego materiału. Dla niektórych bardzo ważną funkcją może być sterowanie pilotem lub rozwijanie elektryczne. Dlatego, przed zakupem ekranu do projektora warto przede wszystkim zastanowić się, jakie są nasze indywidualne wymagania i na tej podstawie spróbować wybrać produkt najlepiej dopasowany.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.