29 listopada, 2022

Od czego zależy wybór odpowiedniego telefonu konferencyjnego?

3 min read

Nawet jeśli na przeszkodzie stoją spore odległości, telefon konferencyjny pozwoli nam na bezproblemowe prowadzenie rozmów biznesowych. Oczywiście, to niezwykle wygodne rozwiązanie, a dodatkowo sprawia, że sporo oszczędzimy. Należy jednak wiedzieć, jaki tego typu telefon będzie odpowiedni. Warunkuje to kilka aspektów.

Doskonały sprzęt, dla wsparcia naszych działań biznesowych

Wystarczy, że telefon konferencyjny znajduje się w naszym biurze, a liczba służbowych wyjazdów może zostać znacznie ograniczona. Mniej podróżowania, to oczywiście bardzo dobra wiadomość dla środowiska naturalnego. Kiedy zależy nam, by konferencje odbywały się bez żadnych problemów, tego typu urządzenie będzie koniecznością. Potrzebujemy przecież sprzętu, który oferuje najwyższą jakość dźwięku, a dodatkowo umożliwi kontakt z dużą liczbą osób jednocześnie.

Nie da się ukryć, że to urządzenia nieco inne od biznesowych telefonów, ponieważ nie mają słuchawek. Wystarczają bowiem wbudowane głośniki i mikrofony o zasięgu 360 stopni, dzięki czemu w rozmowie może brać udział większa ilość osób. Dostępnych jest sporo modeli telefonów konferencyjnych, stąd należy kierować się pewnymi kryteriami, aby dokonać właściwego wyboru.

Rozmiary konferencyjnej sali

Należy się dobrze zastanowić, które z naszych pomieszczeń, będą służyć do prowadzenia wideo i telekonferencji. W końcu możemy zrobić to w naszym biurze, nieco mniejszej salce, ale i w wielkiej auli konferencyjnej. Często konieczna będzie też pewna mobilność stąd to coś, nad czym trzeba pomyśleć. Często rozwiązaniem okaże się po prostu model, który posiada bezprzewodową łączność, co znacznie ułatwi organizację spotkań.

Konferencyjne telefony posiadają swój zasięg, a to jednocześnie ustala odpowiednią odległość, w której powinni znajdować się rozmówcy od danego sprzętu. Jeśli pomieszczenie nie jest zbyt wielkie, 2-4 metrowy zasięg będzie wystarczający. Kiedy sala jest zdecydowanie większa, konieczne będą biznesowe telefony, w których mikrofony potrafią zbierać dźwięk ze sporych odległości. Jeśli zostaną zastosowana dodatkowe mikrofony i głośniki, powinno nam się udać znacznie poszerzyć zasięg.

Liczba uczestników konferencji

Od zasięgu sprzętu, zależeć będzie również liczba osób, które mogą brać udział w konferencji w jednym momencie. Wystarczy zapoznać się ze specyfikacją danych modeli, gdyż te są zdolne do obsługi różnych ilości osób, gdyż może być to od kilku do nawet kilkudziesięciu uczestników! Mimo tego, że bardzo często należy poszerzyć zasięg, zdarza się również, że istnieje konieczność jego ograniczenia w małej salce. Dokonamy tego, za pomocą głośnomówiącego zestawu podłączonego do smartfona poprzez Bluetooth.

Sposób, w jakim sprzęt połączy się z siecią

Jako, że telefony konferencyjne są dedykowane do różnego rodzaju infrastruktur telefonicznych, wybór konkretnego modelu nie powinien być wielce problematyczny. Biznesowe urządzenia, zazwyczaj posiadają kilka wersji. Są to chociażby telefony IP, korzystające z technologii VoIP, która bazuje na połączeniu internetowym. Analogowe telefony, które opierają swe działanie na tradycyjnej telefonicznej sieci, a także telefony obsługujące sieć GSM, bazujące na kartach SIM.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.