pon.. wrz. 27th, 2021

Telefon biurowy – tradycyjny czy VoIP?

3 min read

Każdy, kto kiedykolwiek wyposażał firmę bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to takie proste zadanie, jak może się wydawać. Urządzenia biurowe muszą być dobrej jakości, w końcu będą bardzo mocno eksploatowane. Telefony do biura muszą być przede wszystkim wydajne. W żadnej firmie na pewno nie może zabraknąć smartfonów, trzeba jednak zastanowić się też nad zakupem telefonów stacjonarnych . Jaki wybrać telefon – tradycyjny czy IP?

Jaka jest różnica pomiędzy tradycyjnym telefonem, a telefonem IP?

Chociaż na pierwszy rzut oka nie odróżnilibyśmy telefonu tradycyjnego od nowoczesnego sprzętu IP, to różnice między nimi są znaczące. Oba urządzenia mają jednakową klawiaturę, funkcje połączeń oraz tryb głośnomówiący, jednak różnią się między sobą sposobem łączenia. Telefon biurowy IP działa łącząc się z siecią internetową i to właśnie od niej zależy jakość połączeń. Im lepsze i bardziej stabilne łącze, tym lepszą jakość połączenia głosowego będziemy mogli uzyskać. Zazwyczaj nowoczesne telefony są wyposażone w PoE, co oznacza, że czerpią energię przez kabel. Zasadniczą różnicą jest również fakt, że tradycyjne telefony mają własną linię telefoniczną, co oznacza, że do każdego aparatu jest przypisany inny numer telefonu. W przypadku łączności internetowej nie ma takich ograniczeń, co więcej można prowadzić rozmowę z kilkoma osobami na raz. To bardzo duża zaleta, szczególnie w firma, w których prowadzi się wideo konferencje czy spotkania z klientami czy współpracownikami online.

Niskie koszty usług VoIP

Telefony biurowe IP zostały wykonane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii i są bardziej praktyczne w użytkowaniu. Wiele osób decyduje się na zastąpienie zwykłych aparatów telefonicznych urządzeniami VoIP także z innego powodu – po prostu są tańsze. Koszty takich usług są niskie, co ma duże znaczenie dla każdego przedsiębiorcy. Telefonia VoIP oferuje połączenia na terenie kraju za kilka groszy, a rozmowy w zasięgu jednej sieci są darmowe. Wybierając telefony biurowe IP nie musimy zatem martwić się o wysokiej opłaty abonentowi, bo płacimy wyłącznie za wykonane rozmowy. W ten sposób można naprawdę sporo zaoszczędzić. Dużym plusem jest także to, że nie trzeba martwić się o roaming, za pośrednictwem połączenia internetowego można kontaktować się z klientami i kontrahentami na całym świecie. Poza tym instalacja takich urządzeń jest banalnie prosta i nic nie kosztuje, nie trzeba też mieć technicznych umiejętności, aby przeprowadzić taką instalację.

Dla kogo telefonia VoIP będzie dobrym rozwiązaniem?

Telefony biurowe IP to dobra opcja dla nowoczesnych firm, które prowadzą interesy również za granicą. W zasadzie każda firma, której zależy na niskich kosztach utrzymania przedsiębiorstwa, powinna zainteresować się tematem. Jest to bardzo korzystne i wygodne rozwiązanie, za pomocą takiego połączenia można kontaktować się z ludźmi z całego świata w prosty i szybki sposób. Poza tym takie telefony bardzo łatwo można zainstalować, co też jest dużym plusem.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.