pon.. wrz. 27th, 2021

Sprzęt do biura – jaki będzie najlepszy?

3 min read

Wybór sprzętu biurowego może przysparzać wielu problemów, gdyż nie jest to takie proste zadanie, jak mogłoby się wydawać. Obecnie możliwości jest nieskończenie wiele, dlatego nie sposób przejrzeć wszystkich stron producentów. Najważniejsze będą telefony, w końcu to one są głównym narzędziem komunikacji z klientami czy kontrahentami. Telefonia IP cieszy się dziś bardzo dużym powodzeniem. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Telefon biurowy w technologii VoIP

Telefonia VoIP to nowoczesna technologia umożliwiająca komunikowanie się z ludźmi. W tym wypadku połączenie odbywa się z wykorzystaniem łącza internetowego w oparciu o protokół IP. Koszty utrzymania takiej infrastruktury są dużo niższe, niż w przypadku standardowej sieci telekomunikacyjnej, dlatego też takie rozwiązanie jest tak popularne. Koszty połączenia są dużo niższe, więc jest to doskonała opcja w przypadku firm, które regularnie komunikują się z klientami czy kontrahentami zagranicznymi. Technologia VoIP do transmisji  danych wykorzystuje protokół RTP, który przesyła informacje w czasie rzeczywistym, dzięki temu możliwa jest dwustronna komunikacja użytkowników bez żadnych opóźnień czy zakłóceń. Bardzo często stosowany jest także protokół SIP, który jest zdecydowanie jednym z najczęstszych protokołów sygnalizacyjnych dla VoIP. Aby móc korzystać z telefonii IP nie trzeba zmieniać okablowania – instalacja i obsługa sprzętu nie jest trudna i zajmuje niewiele czasu. Jeżeli chcemy wykonać pierwsze połączenie, wystarczy komputer z podłączeniem do Internetu, gdzie instalujemy odpowiednie oprogramowanie.

Telefony stacjonarne i słuchawki

Jeżeli chodzi o telefony IP to w zasadzie niczym nie różnią się od takich, które widzimy na co dzień w biurach. Wyglądają tak samo, jak standardowe telefony, przy czym mają więcej rozbudowanych funkcji. Jest też opcja, żeby dostosować tradycyjny telefon za pomocą adaptera, tak więc w tym wypadku nie ponosimy żadnych kosztów. Ważne jest to, żeby telefon był dostosowany do potrzeb firmy. Nie można zapominać też o takich akcesoriach, jak słuchawki, dobrze się sprawdzą takie bezprzewodowe typu Plantronics voyager , dzięki którym można rozmawiać z klientami czy partnerami biznesowymi, nawet w bardzo zatłoczonych miejscach. Plantronics voyager są wyposażone w wysokiej jakości potrójny mikrofon z redukcją hałasu otoczenia, tak więc jakość rozmów jest naprawdę bardzo wysoka. Za pomocą takiej słuchawki można rozmawiać, nawet na zewnątrz podczas nie do końca sprzyjających warunków np. wiatru. Bardzo przydatną opcją jest możliwość głosowego odbierania rozmów, co jest bardzo przydatne w czasie podróży. Plantronics voyager sprawdzi się przede wszystkim w przypadku ciągłego podróżowania, przemieszczania się, słuchawkę można na stałe podpiąć do komputera, wtedy urządzenia automatycznie będą się ze sobą łączyć, jak tylko będą w swoim zasięgu. Taka słuchawka ma wszystkie niezbędne opcje, które umożliwiają przeprowadzenie wysokiej jakości rozmów bez względu na to, w jakim miejscu i sytuacji akurat się znajdujemy. 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.