pon.. wrz. 27th, 2021

Cena esperalu i korzyści

2 min read

Esperal to rozwiązanie, z którego korzysta wiele osób w różnych miastach. Jest to jedna z bardziej rozpowszechnionych metod walki z alkoholizmem, stosowana od wielu lat. Ile trzeba zapłacić za esperal i jakie gwarantuje on korzyści? Czy wszyscy mogą zdecydować się na ten zabieg i jak on właściwie wygląda? Jeżeli jesteś ciekaw odpowiedzi na te pytania – zapraszamy do zapoznania się z artykułem. Mamy nadzieję, że odpowiemy na podstawowe zagadnienia. Jeżeli potrzebujesz większej ilości informacji, należy zgłosić się do kliniki wykonującej tego typu zabiegi.

Cena esperalu

Esperal Warszawa cena – ta kwestia jest dla wielu najbardziej interesująca. W Warszawie zabieg ten może kosztowac do 1000 zł, jednak cena nie powinna być wyższa. Oczywiście można znaleźć kliniki, w których zabieg będzie wykonywany za niższe kwoty, np. w granicach 500 – 800 zł. Jeżeli jakaś oferta jest bardzo tania, np. klinika oferuje za esperal 200 zł, może okazać się, ze jest to cena samego środka. Do tego często należy doliczyć cenę za usługę chirurga, znieczulenie, etc.

Czy jest to wysoka kwota?

Przyjmując nawet najwyższą stawkę, wydaje się, że nie jest to bardzo wysoki koszt, jak za działanie esperalu przez kilka miesięcy, substancja uwalnia się do organizmu nawet do roku.

Jak wygląda zabieg?

Przede wszystkim warto pamiętać, że nie wymaga on hospitalizacji. Znieczulenie miejscowe gwarantuje zupełny brak bólu. Wszywka nie jest widoczna pod skórą. Zaraz po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków.

Bezsporne korzyści

Oczywiście najważniejsza korzyścią jest powstrzymywanie się od picia przez długi okres. Jest to wygodne rozwiązanie dla tych osób, które z powodów zawodowych lub innych, nie mogą pozwolić sobie na leczenie w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień.

Ryzyko

Każdy musi zdawać sobie sprawę z ryzyka. Jeżeli w trakcie trwania kuracji antyalkoholowej esperalem osoba uzależniona napije się alkoholu, może spotkać ją reakcja alergiczna – najczęściej bardzo silna.  Może ona zagrażać zarówno zdrowiu, jak i życiu.

Esperal nie gwarantuje sukcesu

Esperal nie działa jak magiczna tabletka, która dajemy sobie zaszyć i świat nagle się zmienia. Świat pozostaje taki sam i uzależnienie jest dokładnie takie samo. Esperal powstrzymuje nas tylko przed wypiciem alkoholu, ale nie jest w stanie powstrzymać nas zupełnie. Jeżeli osoba uzależniona będzie chciała się napić, napije się w trakcie kuracji, pomimo iż będzie świadoma tego, co może się wydarzyć. Mogą zacząć pić również osoby, które zakończyły już kilkumiesięczną kurację esperalem. Wszywka nic nie da, jeżeli osoba uzależniona sama nie będzie chciała się zmienić. Dlatego tak ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o esperalu być pewnym, że chce się definitywnej zmiany swojego życia.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.