29 listopada, 2022

Co powinniśmy wiedzieć o implantologii w Warszawie, zanim podejmiemy się leczenia?

3 min read

Stomatologiczny implant to swojego rodzaju tytanowa śruba, którą wkręca się w kość pacjenta. W momencie, gdy etap gojenia się zakończy, na bazie umieszczonego wszczepu, możliwe jest osadzenie konstrukcji protetycznej, którą będzie most lub korona. W wyniku osteointegracji, dochodzi do połączenia kości z implantem na stałe.

Kiedy jesteśmy świadomi, że w naszym wypadku konieczna będzie implantologia Warszawa okaże się dobrym miejscem, aby rozejrzeć się za ciekawymi ofertami. Istnieje mnóstwo gabinetów stomatologicznych, które przedstawiają przeróżne ceny, ale i jakość usług. Najlepiej zajrzeć wcześniej do Internetu, aby zaczerpnąć opinii poprzednich klientów i przeczytać rekomendacje.

Wykonanie implantu – rozmiar i materiał

Implanty zwykle wykonuje się z tytanu, który jest metalem o barwie srebrzystoszarej. Posiada ona doskonałą odporność na korozję, a produkuje się z niego implanty w formie czystego tytanu, ale także ze stopu tytanu z dodatkiem aluminium bądź wanadu. Obecnie, spotkamy także implanty wyprodukowane z cyrkonu, a wszystko z uwagi na jego doskonałą biel, co pozwala osiągnąć bardzo estetyczne mosty oraz korony, które następnie osadza się na wszczepach. Implanty posiadają zwykle cylindryczny kształt, gdzie ich długość wynosi od 7mm do 20mm, a średnica od 3mm do 7mm.

Co przemawia za, a co przeciw leczeniu implantologicznemu?

Chociaż większość z nas mogłaby się zdecydować na zastosowanie implantów zębowych, jednak nie będzie to każdy, stąd warto wcześniej poznać przeciwwskazania. Eksperci przypominają, że alkoholizm, narkomania, a także ogólne schorzenia i choroby psychiczne, mogą wykluczyć u nas możliwość poddania się leczeniu implantologicznemu. Z pewnością nie możemy cierpieć też na cukrzycę oraz nałogowo palić tytoniu, natomiast w tych dwóch przypadkach, istnieje szansa odpowiedniego przygotowania się do zabiegu.

Obecnie, nawet niekorzystne warunki anatomicznie nie będą zbyt dużym problemem, gdyż dzięki chirurgii możliwa jest odbudowa kości, a także wprowadzenie implantu w to miejsce. Najbardziej korzystne warunki do implantacji, spotyka się zwykle w żuchwie. Bezpieczne miejsce dla usadowienia wszczepów to okolice przedniej części oraz siekaczy i przedtrzonowych zębów. Implantologia pozwala na to, aby wszczepy były stosowane w brakach zębowych, bez względu na ich rodzaj.

Niezależnie od tego, czy posiadamy jeden ubytek, czy istnieje ich znacznie więcej, liczba wprowadzonych implantów, nie powinna być równa ilości zębowych braków. Wymaga się odpowiedniego rozplanowania rozmieszczenia implantów, ponieważ pozwoli to na zastosowanie protez pod postacią mostów.

Wymagane badania, które należy przeprowadzić przed implantacją

Zanim jeszcze będzie mogło dojść do samego zabiegu, konieczne jest wykonanie kilku badań po to, aby upewnić się, że nie mamy do czynienia z żadnymi przeciwwskazaniami. Z pewnością istotne będą ogólne badania lekarskie, zatem OB., czas krwawienia i krzepnięcia, morfologia, poziom glukozy i cholesterolu we krwi, a także płytki krwi. Dentysta często zleca również panoramiczne RTG lub tomografię komputerową.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.