wt. Wrz 22nd, 2020

Gigaset da710 – złoty środek pomiędzy telefonami stacjonarnymi, a telefonią VoIP.

3 min read

Jeśli prowadzisz firmę lub jesteś przedsiębiorcą, który często korzysta z telefonu w swojej pracy, zapewne nie raz obiło Ci się o uszy porównanie telefonów stacjonarnych z telefonią VoIP. Oczywiście, oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Ostatnio naprawdę wiele osób decyduje się na skorzystanie z nowszych technologii i wprowadzenie w swojej firmie telefonów IP. Jednak co w sytuacji, kiedy wolisz pozostać przy telefonie stacjonarnym? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że w nowoczesnych firmach nie ma już miejsca na takie tak zwane przestarzałe rozwiązania. Jednak nie jest to do końca prawdą. Na rynku oprócz telefonów wykorzystujących technologię VOiP pojawiają się także bardzo nowoczesne modele analogowych telefonów stacjonarnych. Jednym z nich jest Gigaset da710, który wydaje się być złotym środkiem, czymś pomiędzy typowymi telefonami stacjonarnymi, a nowoczesnymi telefonami IP. Tak więc jeśli chcesz pozostać przy rozwiązaniu jakim jest telefon analogowy, ten model prawdopodobnie spełni Twoje oczekiwania.

Czym szczególnym wyróżnia się ten telefon? Otóż, podobnie jak zwykłe telefony stacjonarne, korzysta on z sieci telefonicznej i z nadajników naziemnych. Gwarantuje to stabilne rozmowy bez zerwanych połączeń. W przeciwieństwie do telefonów IP, których jakość połączeń zależy od stabilności i szybkości łącza internetowego, model telefonu Gigaset da710 jest niezależny od Internetu. Z drugiej zaś strony, zapewnia wiele funkcji podobnych do nowocześniejszego telefonu VoIP, na przykład wyświetlacz, informujący o połączeniach przychodzących, ich czasie trwania, czy dacie. Zawiera także niedostępną w podstawowych modelach telefonów stacjonarnych książkę telefoniczną z możliwością dodania do niej 100 wpisów naszych kontaktów i szybkiego nawiązywania połączeń z tymi właśnie numerami. Posiada także funkcję notatnika, więc można w nim zapisać wszelkie ważniejsze informacje, a także przypomnienia o zaplanowanych na dany dzień rozmowach. W przeciwieństwie do notatek zapisanych gdzieś na kartce, te na pewno się nam nie zgubią. Telefon wyposażony jest także w możliwość wyłączenia dźwięku. Jeśli więc mamy zaplanowane ważne spotkanie lub konferencję i nie chcemy, żeby nikt nam przeszkadzał można ustawić telefon tak, aby nie wydawał dźwięków przy połączeniach przychodzących. Okaże się to na pewno praktycznym rozwiązaniem w takich sytuacjach. Telefon prowadzi też rejestr połączeń nieodebranych. W tym aspekcie przypomina nieco telefony komórkowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziemy wiedzieli jeśli ktoś chciał się z nami skomunikować i bez problemu będziemy mogli oddzwonić na jeden z tych ostatnich pięćdziesięciu numerów.

Jeśli więc nie chcesz przechodzić na telefonię VoIP, ale szukasz nowoczesnego rozwiązania dla Twojej firmy, telefon Gigaset da710 będzie prawdopodobnie dobrą opcją. Pozwoli Ci cieszyć się nową technologią i wysoką jakością połączeń bez konieczności korzystania z sieci internetowej. Jest to telefon przeznaczony zarówno dla mniejszych firm, jak i dla dużych korporacji, więc niezależnie od wielkości Twojego przedsiębiorstwa, może być przydatny.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.