3 października, 2022

Dlaczego przedsiębiorcy wolą leasing samochodów?

3 min read

W większości przypadków samochód jest niezbędny w firmie, aby mogła działać sprawnie. Czasami auta są głównymi narzędziem pracy w przedsiębiorstwie, dlatego tak ważne jest to, żeby były nowoczesne, bezawaryjne i nie generowały w firmie dużych kosztów. Obecnie leasing samochodów cieszy się ogromną popularnością i trudno się temu dziwić. To doskonałe rozwiązanie zarówno w przypadku drobnych przedsiębiorców, działalności jednoosobowych, jak i dużych firm zatrudniających kilkaset osób. To naprawdę się opłaca!

Na czym polega leasing?

Zacznijmy do tego, że leasing dzieli się na finansowy i operacyjny. Ten drugi jest zdecydowanie dużo korzystniejszą opcją, dlatego najczęściej na takie rozwiązanie decyduje się większość firm. Leasing jest umową cywilnoprawną pomiędzy właścicielem danej firmy, a firmą leasingową, która przekazuje pojazd w ręce przedsiębiorcy. Oczywiście możemy wybrać dowolny samochód zarówno osobowy, jak i dostawczy na przykład jeep leasing. Dlaczego warto? Ponieważ w tym wypadku prawo podatkowe działa na naszą korzyści. Raty leasingowe oraz wpłatę własną, jaką będziemy zobowiązani dokonać możemy wpisać, jako koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Jeżeli przedmiotem leasingu jest pojazd o ładowności do 3,5 t uprawnia to do odliczenia 60% podatku naliczonego, nie więcej jednak niż 6.000 zł. Trzeba mieć na uwadze, że nie można odliczyć całej kwoty podatku od pierwszych rat. Leasing to bardzo opłacalne rozwiązanie szczególnie w przypadku zakupu droższego samochody. Przykładowo biorąc Jeepa w leasing, którego wartość przekracza 80 tys. złotych można amortyzować jego wartość bez żadnych ograniczeń, inaczej niż ma to miejsce w przypadku zaciągania kredytu. Poza tym leasing można otrzymać dużo łatwiej, niż kredyt, w przypadku finansowania samochodu firmowego w ramach kredytu niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość, po drugie należy skompletować sporą ilość dokumentów. W porównaniu do kredytu leasing to po prostu dużo mniej formalności. 

Doskonałe rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz rozwijać własny biznes, czy jesteś starym wyjadaczem leasing jest dla Ciebie. Kiedy warto? Przede wszystkim w przypadku chęci zakupu droższego samochodu. Lexus czy Jeep w leasingu jest bardziej opłacalną opcją, niż kredyt firmowy. Decydując się na takie rozwiązanie wszystkie wydatki rozliczysz w kosztach. To dobry sposób na obniżenie zobowiązań podatkowych! Przedsiębiorca ma możliwość zaliczyć do kosztów wszystkie wydatki związane z leasingowanym samochodem. Nie występują w tym wypadku żadne ograniczenia kwotowe. 

Jak widać leasing to jedno z najkorzystniejszych rozwiązań, jakie można uzyskać w przypadku chęci zakupu samochodu dla firmy czy na użytek własny. Warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie, bo otrzymujemy nowy samochodów  w dużo niższej cenie. 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.