29 listopada, 2022

Niepubliczne przedszkole na Wilanowie – dobre rozwiązanie, czy niepotrzebny wydatek?

3 min read

Nie ma wątpliwości co do tego, że wybór odpowiedniego przedszkola jest decyzją wyjątkowo istotną, gdyż to właśnie w dużej mierze od tego może zależeć bezpieczeństwo oraz rozwój dziecka. Rokrocznie rodzice muszą zmagać się z pewnym dylematem, który dotyczy tego, czy lepszym rozwiązaniem okaże się wybór przedszkola prywatnego, czy też publicznego. Oznacza to, że konieczne jest pewna wiedza na temat tego, co mają do zaoferowania obydwa typu placówek. Coraz popularniejsza staje się jednak oferta przedszkoli niepublicznych. Jakie one posiadają zalety?

Kiedy poszukiwane jest przez nas przedszkole Wilanów jako dzielnica staje się często dla nas podstawowym kryterium wyboru, gdyż najważniejsza wydaje się być dla nas lokalizacja. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że przedszkole prywatne będzie wiązało się z pewnymi kosztami, a dokładnie comiesięczną opłatą za czesne. Warto jednak wiedzieć, że bierze się to z wyjątkowo bogatej oferty zajęć, a także z opieki specjalistów, takich jak np. pedagog, terapeuta, czy też logopeda. Na dziecko czeka tam również odpowiednio dostosowana dieta, co w przedszkolach publicznych nie zawsze jest na porządku dziennym.

Wybór najlepszej placówki opiera się zatem o przynajmniej kilka czynników, które musimy wziąć pod uwagę. Będzie to zatem wspomniana odległość od domu lub pracy rodziców, czy też liczba podopiecznych w grupie. W niektórych przedszkolach spotkamy się ze specjalnie przygotowaną rozpiską dnia, która pozwala na sprawdzenie tego, jak funkcjonuje placówka i jakie zajęcia jest w stanie zaoferować.

Największe zalety przedszkola niepublicznego

Nie dziwi fakt, że coraz to więcej rodziców wybiera dla swoich dzieci przedszkola prywatne. Są to bowiem placówki, które prezentują mnóstwo korzyści i zalet. Jedną z największych jest to, iż oferują spory wybór dodatkowych zajęć. Są to różnego rodzaju warsztaty, ćwiczenia, czy też rozmowy z dorosłymi. Może być to chociażby, robotyka, basen, tenis, piłka nożna, czy też nauka gry na instrumencie.

Najlepsze przedszkola prywatne charakteryzują się prowadzeniem małych grup. Na zajęciach obecnych jest tam od 10 do około 15 osób, co daje gwarancję tego, że każdy podopieczny może liczyć na indywidualne podejście oraz opiekę. Ogromną zaletą jest także praw przerwy wakacyjnej, co sprawia, że nie będzie problemu z odnalezieniem wolnego miejsca o każdej porze roku.

Prywatne placówki przedszkole są często profilowane, a oznacza to, że odnajdziemy takie, które kładą nacisk na konkretną dziedzinę. Spotkamy zatem specjalne przedszkola, sportowe, artystyczne, językowe, czy też integracyjne. Dodatkowo, są to zwykle placówki wyjątkowo dobrze wyposażone. Oznacza to, że spotkamy się tam z nowoczesnymi salami, a także z nowymi zabawkami, które posiadają wszelkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. Co więcej, w niepublicznej placówce dziecko skorzysta z ogromnej liczby tematycznych zajęć, które będą dobrane indywidualnie, pod kątem umiejętności każdego dziecka i jego potrzeb.

Tego typu przedszkola mogą się z pewnością pochwalić najlepszymi specjalistami z różnych dziedzin. Posiadają też własną kuchnię, gdzie dietetycy czuwają nad tym, aby każdy posiłek przygotowywany był wedle diety poszczególnych podopiecznych. Monitoring budynku jest tam na porządku dziennym, tak samo z resztą jak kontrolowany wstęp do budynku. Oznacza to, że są to placówki gdzie bezpieczeństwo stoi na wysokim poziomie.

Reasumując…

Zapisanie dziecka do przedszkola, wiąże się dla niego z ogromną zmianą w życiu. Nie ma wątpliwości, że wybierając renomowane przedszkole prywatne, zainwestujemy pieniądze w bardzo dobry cel, a dodatkowo szybko zauważymy efekty. Szeroki wachlarz kształcących zajęć dodatkowych, miła i kameralna atmosfera oraz wykwalifikowani pracownicy, to tylko część zalet, jakie posiadają niepubliczne placówki. Dla rodzica rozwój jego pociechy powinien być priorytetem.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.