sob.. gru 4th, 2021

Jak zmienia się wygląd włosów po zastosowaniu naturalnych kosmetyków

3 min read

Bardzo często korzystamy z ogólnie dostępnych produktów i nie zastanawiamy się nad tym, jak działają one na nasz organizm. Tymczasem, to co jemy, a także to jakich kosmetyków używamy, ma bardzo duży wpływ na to nasze zdrowie i wygląd.

Zdarza się, że jesteśmy od lat przyzwyczajeni do konkretnych kosmetyków, produktów i marek. Dla innych ważne jest to, aby kupować produkty uważane za markowe i koniecznie te, które reklamowane są w telewizji lub przez największe gwiazdy. Jeszcze inni uważają, że dobry kosmetyk musi kosztować naprawdę bardzo dużo. Różne są powody, dla których kupujemy takie, a nie inne kosmetyki. Niestety, najczęściej kierujemy się tym, co nie jest najważniejsze, a wiec renomą, reklamą, kolorami i zapachami, a nie składem i tym, jak kosmetyk będzie działał faktycznie na nasze zdrowie.

Włosy nie są obciążone

Jedną z najważniejszych zalet szamponów naturalnych jest to, że nie zawierają one silikonów. Naturalny szampon do włosów, w odróżnieniu od innych szamponów nie obciąża włosów. Co to oznacza? Bardzo często zdarza się, że umyte włosy już na następny dzień wyglądają nieświeżo, opadają i koniecznie trzeba je znów umyć. W dużej mierze jest to wina silikonów oraz innych substancji zawartych w szamponach, które obciążają włosy, sprawiając, że stają się one nieestetyczne. W naturalnych szamponach nie ma takowych substancji, a te naturalne, świetnie radzą sobie nie tylko z zanieczyszczeniami, ale również sprawiają, że włosy długo wyglądają świeżo.

Włosy zdrowe i pełne blasku – bez przetłuszczania, łupieżu, swędzenia skóry głowy

Bardzo często podczas stosowania szamponów drogeryjnych i szeroko reklamowanych w telewizji oraz w kolorowych czasopismach, okazuje się, że włosy szybko się przetłuszczają, skóra głowy zaczyna swędzieć i nawet pojawia się łupież. Wszystko to dzieje się poprzez zachwianie naturalnej bariery ochronnej poprzez drażniące środki zawarte w szamponach. W naturalnym, zdrowym szamponie nie ma takich składników, dlatego nie trzeba martwić się o problemy skórne głowy.

Przejście z klasycznych szamponów na naturalne

Przejście z szamponów klasycznych, których używamy od dawna i do których jesteśmy przyzwyczajeni, na zdrowe szampony naturalne, wcale nie jest łatwe. Po pierwsze, dużą rolę odgrywa tu właśnie przyzwyczajenie – lubimy konkretny zapach, lubimy, jak nasz szampon się pieni. Jednak, warto czasem spróbować czegoś nowego. Po drugie, po zmianie szamponu mogą pojawić się pewne skutki, z których konsument nie będzie zadowolony. Jakie? Na przykład po kilku pierwszych umyciach włosy nie będą tak błyszczące jak wcześniej. Wynika to z tego, że włosy muszą przystosować się do nowego szamponu. Poza tym, szampony naturalne nie działają tak błyskawicznie, jak inne szampony, jednak ich skuteczność w dłuższym okresie jest nieporównywalnie większa.

Przejścia na szampon naturalny nie ułatwia również często stan włosów. Niektóre są tak przeciążone, że wymagają specjalistycznych środków do zmycia np. silikonu z włosów, który często będąc nierozpuszczalnym w wodzie, nie jest łatwy do zmycia. Po takich zabiegach włosy nie są w dobrej kondycji, a naturalne kosmetyki, chociaż będą wtedy najwłaściwszym wyborem, będą potrzebować nieco czasu, aby odżywić i nawilżyć włosy.

Problemem często jest również znalezienie odpowiednich kosmetyków naturalnych. Trzeba poświecić temu nieco czasu, ponieważ nie każdy kosmetyk, na opakowaniu, którego widzimy nazwę ‘”naturalny”, naprawdę nim jest.

To, jakich kosmetyków używamy ma naprawdę duży wpływ na wygląd naszego ciała i na zdrowie całego organizmu. Oczywiście, zmiany nie będą zachodziły natychmiast, a szkodliwe substancje zawarte w kosmetykach nie spowodują choroby w ciągu tygodnia lub miesiąca (chociaż, mogą pojawić się alergie, wysypki), ale z biegiem czasu znacznie może pogorszyć się stan włosów, skóry i całego organizmu – należy o tym pamiętać. To my sami jesteśmy odpowiedzialni w dużej mierze za stan naszego zdrowia. Nikt nie zmusza nas do zakupu szkodliwych kosmetyków – zadbamy zatem o własne zdrowie!

Zobacz wpis

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.