29 listopada, 2022

Zawieszki do bransoletek – jakie rodzaje znajdziemy w sklepach?

3 min read

Zawieszki do bransoletek to świetny sposób na stworzenie pięknych, niepowtarzalnych ozdób. W sklepach z akcesoriami do tworzenia biżuterii znajdziemy wiele modeli zawieszek w najróżniejszych kształtach, kolorach i wielkościach. Które z nich są najbardziej popularne?

Zawieszki do bransoletek – sposób na wyjątkową biżuterię

Zawieszki do bransoletek to ozdobne elementy, dzięki którym można stworzyć unikalną, piękną biżuterię. Nadają się nie tylko do zdobienia bransoletek, ale także wisiorków czy kolczyków – zyskują uniwersalność dzięki możliwości zamocowania ich do różnych łańcuszków za pomocą drobnych kółeczek lub innych zapięć.

Zazwyczaj są to niewielkie dekoracyjne elementy, wykonane w różnych kształtach. Mogą być srebrne lub złote, a także pokryte kolorową emalią. Pozwalają na tworzenie biżuterii w stylu nowoczesnym, eleganckim, minimalistycznym, a także wielu innych. Dzięki nim ozdoby mogą być spersonalizowane, dopasowane do charakteru osoby, która będzie je nosiła. Mogą także pozwolić na stworzenie unikalnych bransoletek z kilkoma zawieszkami, tzw. charmsami, które poprzez dobór odpowiednich symboli są pamiątką ważnych dla danej osoby wydarzeń.

Zawieszki z motywem zwierzęcym

Niezwykłą, nieprzemijającą popularnością cieszą się zawieszki do bransoletek z motywem zwierzęcym. W sklepach z dodatkami do tworzenia biżuterii znajdziemy wiele ozdób przedstawiających koty, ptaki, ważki, słonie, koniki morskie, lisy oraz wiele innych zwierząt, przedstawionych w stylu realistycznym, bajkowym czy geometrycznym. Ozdoby z takimi motywami są chętnie noszone przez kobiety – pięknie wyglądają i przyjemnie się kojarzą.

Zawieszki z motywem roślinnym

Ostatnio wyjątkowo popularne są zawieszki do bransoletek srebrne lub złote, przedstawiające motyw roślinny. Szczególnie chętnie wybierane są wzory liści – klasyczne pojedyncze listki lub gałązki paproci stanowią przepiękną ozdobę, po którą obecnie sięga wiele kobiet. Wciąż popularne są także motywy kwiatowe – od klasycznych, drobnych kwiatków, przez róże po kwiat lotosu. Zawieszki z kwiatami często są pokryte kolorową emalią, która podkreśla ich urodę.

Zawieszki świąteczne

W okolicach grudnia zwiększa się popularność zawieszek do bransoletek, inspirowanych świętami Bożego Narodzenia. Motywy choinek, candy canes, świątecznych wieńców, bombek, śnieżynek oraz innych, kojarzących się z zimowym czasem wzorów pozwalają na stworzenie unikalnej, wesołej biżuterii, która będzie idealnym prezentem na Mikołajki czy Święta. Najczęściej takie zawieszki są pokryte kolorową emalią w kolorach kojarzących się z grudniem, czyli czerwienią, zielenią oraz bielą.

Zawieszki-serca

Motywem, który nigdy nie wychodzi z mody, jest motyw serca. Zawieszki do bransoletek w kształcie małych serduszek to bardzo popularna dekoracja, wykorzystywana w wielu wzorach biżuterii. W sklepach z akcesoriami do tworzenia biżuterii znajdziemy serduszka stworzone w najróżniejszych stylach i kolorach, od prostych, srebrnych lub złotych po kolorowe, pokryte ciekawymi wzorami.

Zawieszki nawiązujące do pasji

Popularne są także zawieszki do bransoletek, które nawiązują do różnych pasji. Pozwalają na stworzenie personalizowanej biżuterii, dopasowanej do charakteru i zainteresowań kobiety, która będzie ją nosiła. Można znaleźć zawieszki o wielu wyjątkowych motywach – np. nut, instrumentów muzycznych, muszelek, muffinów, kotwic, nożyc krawieckich i wielu innych. Występują w klasycznej wersji srebrnej lub złotej lub są dodatkowo ozdobione kolorową emalią.

Zawieszki z popularnymi symbolami

Ponadto wciąż często wybierane są zawieszki do biżuterii w kształcie popularnych symboli, takich jak gwiazdki, księżyce, podkowy, czterolistne koniczynki i wiele innych. Pięknie wyglądają na bransoletkach czy wisiorkach i są bardzo uniwersalną ozdobą. Również najczęściej można znaleźć ich srebrne lub złote wersje, jednak nie brakuje także opcji kolorowych i ozdabianych różnymi wzorami, co dodaje im jeszcze więcej uroku.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.