27 stycznia, 2023

Co to jest wirtualne biuro i jak z niego korzystać?

3 min read

Od kilku lat wirtualne biura cieszą się dużą popularnością. Bez wątpienia jest to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dla osób, które pracują zdalnie i nie potrzebują do wykonania obowiązków zawodowych biura. Skąd tak duża popularność takiego rozwiązania? Dla kogo usługa wirtualnego biura będzie korzystna?

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro jest usługą, dzięki której można uzyskać atrakcyjny adres siedziby firmy bez konieczności wynajmowania lokalu. Dzięki temu możemy cieszyć się z adresu firmy na przykład w centrum Warszawy, jednocześnie pracując w domowym zaciszu lub z dowolnego miejsca na świecie. Jest to bez wątpienia doskonała opcja dla osób wykonujących wolne zawody typu informatyk, fotograf, copywriter czy grafik. Wirtualny adres w Warszawie pojawia się w korespondencji firmowej, można go wykorzystać także w materiałach reklamowych oraz w katalogach firm. To idealne rozwiązanie, aby móc zadbać  o wizerunek swojej firmy, jednocześnie nie trzeba wydawać pieniędzy na wynajem biura, co zazwyczaj jest dużą inwestycją. Otóż, wirtualne biura warszawa działają na takiej samej zasadzie, jak firma, która wynajmuje lokal czy posiada własne biura. Różnica jest taka, że w tym wypadku możemy pracować z dowolnego miejsca na świecie, natomiast korespondencja może być przekierowana pod wybrany adres. Przedsiębiorcy korzystający z takich rozwiązań, zazwyczaj chcą w ten sposób poprawić wizerunek biznesu. Takie usługi zazwyczaj są wybierane przez freelancerów, czyli osoby, które mają wolne zawody i mogą pracować bez posiadania lokalu. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi może pozwolić sobie na takie rozwiązanie. Prestiżowa lokalizacja bardzo często może okazać się dobrym zapalnikiem do nawiązania owocnej współpracy, poszerzenia kontaktów biznesowych. Wirtualne biura w Warszawie bardzo często oferują także przestrzenie coworkingowe, dzięki temu można przenieść się do biura lub zorganizować spotkanie z klientami czy kontrahentami. 

Wady i zalety wirtualnego biura

Podstawową zaletą wirtualnego biura jest cena. W tym wypadku nie trzeba płacić za czynsz za wynajem własnego biura, które może być bardzo drogie, szczególnie jak jest zlokalizowane w centrum dużego miasta, na przykład w Warszawie. Miesięczny czynsz za przestrzeń biurową w atrakcyjnej lokalizacji w stolicy to koszty rzędy kilkuset złotych, tymczasem za wirtualne biuro w pełnym pakiecie trzeba zapłacić do 500 złotych miesięcznie. Oczywiście jeżeli decydujemy się wyłącznie na adres oraz obsługę korespondencji, wówczas koszty nie powinny przekroczyć 100 złotych. Decydując się na wirtualne biuro w Warszawie zyskujemy fachowe wsparcie i doradztwo, gdyż w takich firmach zazwyczaj pracuje zespół specjalistów począwszy od księgowych, informatyków, po adwokatów. Takie usługi będą jednak wiązać się z dodatkowymi opłatami. Nie można zapominać także o kwestiach podatkowych, koszt wynajęcia wirtualnego biura w Warszawie można zapisać do kosztów uzyskania przychodu, tak więc dzięki temu naliczony podatek jest niższy. Kolejną zaletą posiadania adresu wirtualnego w Warszawie jest też to, że urzędnicy nie przyjdą z kontrolą do naszego domu. Warto chronić swoje dane osobowe oraz miejsce zamieszkania. Oddzielenie sfery zawodowej od prywatnej jest bardzo ważne, dzięki temu dużo łatwiej możemy zachować równowagę w życiu. 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.